To już dziś ! Rozpoczynamy VIII Grudziądzkie Spotkania Pełne Atrakcji! Komitet organizacyjny już powitał pierwszych gości i oczekuje z niecierpliwością na kolejnych. To będzie weekend pełen wrażeń i nowych  przeżyć, okazja do wymiany doświadczeń, zawiązania nowych przewodnickich przyjaźni i podtrzymania tych starszych. 

Cieszymy się, że możemy Was gościć! 

 

 

 

Ostatni weekend minął w Grudziądzu pod hasłem "Dni Twierdzy Grudziądz", przy tej okazji zorganizowany został Przegląd Organizacji Pozarządowych. Nasze kołowe koleżanki  Patrycja Piłat oraz Justyna Malewska-Sempołowicz reprezentowały Koło podczas tego wydarzenia. 

 Nasze stoisko było chętnie odwiedzane przez gości, którzy dopytywali się o szczegóły pracy przewodnika, interesowali zasadami zdobywania odznak krajoznawczych czy korzystali z możliwości zaproponowania tematu na przyszłoroczne wakacyjne " Spacerki z Przewodnikiem". Każdy z Naszych gości mógł osłodzić sobie dzień słodkim poczęstunkiem - bo przecież: "od Przewodników nie tuczy"  ;)

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez Nas mini konkurs wiedzy o regionie. Uczestnicy którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na trzy pytania brali udział w losowaniu atrakcyjnych upominków ( ufundowanych przez dzierżawcę Zamku w Radzyń Chełmiński - "Patredino" Patrycja Piłat) m.in kubeczków, map, kart do gry czy magnesów, co budziło najwięcej emocji.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania Naszego stanowiska.

Patrycja Piłat za pomoc przy obsłudze stanowiska i ufundowanie nagród w konkursie.

Jarosław Guttmann za udostępnienie części eksponatów.

Robert Krause za pomoc przy losowaniu.

Justyna Malewska-Sempołowicz za przygotowanie i obsługę stanowiska. 

A przede wszystkim Dziękujemy wszystkim tym którzy mieli chęć odwiedzić Nas w tym dniu, porozmawiać, wymienić doświadczenia, pozostawić miłe słowo i ogrom pozytywnej energii.

Poniżej krótka foto-relacja z tego wydarzenia. 

width="200px" width= width="200px" width= width=   width=      width=     width=    width="200px"    width="200px"   width="200px"

1 września 2022 r. w grudziądzkiej Marinie odbył się zjazd Oddziału PTTK im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Była to okazja do spotkania i wymiany doświadczeń przez członków kół i klubów PTTK wchodzących organizacyjnie w skład Oddziału. Nie zabrakło tam oczywiście reprezentacji Naszego koła. W wyniku przeprowadzonych wyborów Nasi przedstawiciele weszli w skład nowo wybranych władz Oddziału: 

Zarząd Oddziału: 

 Piotr Łukiewski - Prezes Oddziału 

Justyna Malewska - Sempołowicz - Wiceprezes Oddziału 

Regina Dubilis - Krużyńska - Skarbnik

Małgorzata Rycka - Członek Zarządu  

 Sąd koleżeński Oddziału:

Tomasz Simiński - Stanny - Prezes

Jolanta Szulc - Wiceprezes

Komisja Rewizyjna Oddziału: 

Krzysztof Przybył - Prezes

 

 

Podczas zjazdu wybrano również przedstawicieli na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK woj. kujawsko - pomorskiego w Pakości, reprezentantką naszego koła podczas tego wydarzenia będzie nasza koleżanka Jolanta Szulc. 

 

 

Cieszymy się, że członkowie Naszego koła tak licznie reprezentują Nas we władzach Oddziału i życzymy wszystkim nowo wybranym dużo siły, wytrwałości i pasji. Powodzenia! 

 

 

 ! EGZAMINY ODWOŁANE !

 

https://egzaminy.grudziadz.pttk.pl/ szczegóły

Poniżej publikujemy harmonogram spacerków z przewodnikiem 2022 organizowanych przez Oddział PTTK im. ks. ppłk dr Władysława Łęgi w Grudziądzu i Koło Przewodników PTTK IM. Józefa Błachnio w Grudziądzu ??
 
Pierwszy już w najbliższą niedzielę!
 
? 03.07 – Od słowiańskiej strażnicy, do ruin zamku, czyli jak Grudziądz powstawał i nie tylko; miejsce zbiórki: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22; przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich;
 
? 10.07 – Las Rudnicki – nie tylko drzewa; miejsce zbiórki: ul. Hallera, przy Lidlu;
 
? 17.07 – Kuntersztyn – nie tylko browar; miejsce zbiórki: skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Młyńskiej;
 
? 24.07 – Śladami murów obronnych; miejsce zbiórki: Skwer Andrzeja Wajdy, przy Flisaku;
 
? 31.07 – Historia zwykłych-niezwykłych kobiet, czyli o czarownicach z Grudziądza; miejsce zbiórki: ul. Ratuszowa, przy rzeźbie ułana i dziewczyny;
 
? 07.08 – Święci nieprzypadkowi; miejsce zbiórki: ul. Ratuszowa;
 
? 14.08 – Ulicami Focha i Rapackiego do Centrum – z historii grudziądzkich ulic; miejsce zbiórki: ul. Focha, przy Centrum Kultury Teatr;
 
? 21.08 – Centrum Wyszkolenia Kawalerii – Kawaleryjska Alma Mater;
W związku z tym, że spacer obejmował będzie m.in. teren jednostki Wojskowej wyjątkowo uczestniczyć będą mogły wyłącznie osoby po wcześniejszym zapisie (należy podać imię, nazwisko i numer dowodu osobistego). Zapisy przyjmowane będą w dniach 8-19 sierpnia w Informacji Turystycznej, ul. Rynek 3-5,
☎️ 56 46 123 18.
Miejsce zbiórki: ul. Hallera, przy wejściu na teren koszar 8. batalionu Walki Radioelektronicznej;
 
? 28.08 – Kalinkowo – od sielskich przedmieść do dzielnicy miasta; miejsce zbiórki: ul. Chełmińska 99, przy obelisku;
 
? 04.09 – Śladami II wojny światowej; miejsce zbiórki: ul. Portowa 8, Marina.
 
Wszystkie spacerki z przewodnikiem rozpoczynać się będą o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!
Udział w spacerkach jest bezpłatny.
 
 
Spacerki sfinansowane są dotacją Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.