Jesteśmy grupą licencjonowanych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek z uprawnieniami państwowymi na najciekawsze regiony Polski:
Beskidy Wschodnie i Zachodnie, Pieniny, Spisz, Orawę, Podtatrze i Podhale, Sudety, Góry Świętokrzyskie, Wielkopolskę Wschodnią, Kielecczyznę, Szlak Piastowski, województwo kujawsko-pomorskie, województwo warmińsko-mazurskie, województwo zachodniopomorskie, województwo pomorskie, województwo podlaskie, województwo mazowieckie, Dolny Śląsk, miasto Toruń.
Jesteśmy jedynym kołem przewodników w Polsce zrzeszającym przewodników od Wolina po Bieszczady, od Helu po Gubałówkę i od Mazur po Sudety!

Aktualnie Zarząd Koła, wybrany na Walnym zebraniu w dniu 23 czerwca 2022 r. tworzą:

  • Justyna Malewska-Sempołowicz – Prezes
  • Tomasz Simiński-Stanny – Wiceprezes
  • Regina Dubilis – Krużyńska – Skarbnik
  • Piotr Łukiewski – Sekretarz
  • Jolanta Szulc – Członek

W skład Komisji Rewizyjnej Koła wchodzą:

  • Aleksandra Mrozowska – Przewodnicząca
  • Anna Truskawa – Sekretarz
  • Jarosław Guttmann – Członek

.

                                                                                   width=

https://egzaminy.grudziadz.pttk.pl/ szczegóły

prawdopodobna trasa egzaminu

Organizator  :

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komisja Egzaminacyjna PTTK dla Przewodników Turystycznych we współpracy z Oddziałem PTTK im. ks. W. Łęgi w Grudziądzu.

 

Formuła egzaminów - Egzamin przewodnicki w formie eksternistycznej na poszerzenie uprawnień przewodnickich lub dla osób które ukończyły kurs ale nie podeszły do egzaminu,  względnie egzaminu nie zdały.

 

Obszary uprawnień do wyboru:

-województwo kujawsko-pomorskie

-Szlak Piastowski

-powiaty: brodnicki, bydgoski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, iławski, kwidzyński, malborski, nowomiejski, rypieński, starogrodzki, sztumski, świecki, tczewski, toruński bez miasta Torunia, tucholski, wąbrzeski. 

 

Termin :

23 września 2022 r. godz. 16.00 część teoretyczna

24 września 2022 r. godz. 8.00 część praktyczna - wycieczka egzaminacyjna

 

Miejsce egzaminu :

Egzamin teoretyczny  - Centrum Rekreacyjno-Sportowe- Marina MORiW w Porcie Zimowym w Grudziądzu przy ul. Portowej 8 (koło mostu)

Egzamin praktyczny - wycieczka autokarowa po obszarze uprawnień na trasie wybranej przez  Komisję Egzaminacyjną. ( Trasa egzaminacyjna zostanie podana zainteresowanym przed końcem sierpnia) 

 

Opłaty :

  W zależności od ilości osób chętnych jednakże max. 290 zł od osoby za egzamin na jeden obszar.

 

 Zgłoszenia :

 Oddziału PTTK im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

ul. Hallera 32

 86-300 Grudziądz

Piotr Łukiewski

691 951 010

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niezbędnych informacji udziela także Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej pod nr 604 545 794 , codziennie po godz.  16.00

 

Termin do wniesienia opłaty i uznania złożonego wniosku za kompletny na 14 dni przed terminem egzaminu tj. 8 września 2022 r. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania egzaminu i niezwłoczny zwrot opłat w przypadku niedostatecznej ilości zgłoszeń.

 

 Serdecznie zapraszamy! 

 

Na zachętę pamiątkowa fotografia uczestników ostatniego egzaminu. 

 

                   width=

 

 

miejsca w których byłem i polecam 

pozdrawiam Jarek Guttmann

mapa ciekawych miejsc